Edycja 2017

Lublin Rock Festival 2017

LUBLIN ROCK FESTIVAL 2017

Nasze miasto zasługuje na cykliczną imprezę, o dużym natężeniu mocnego, gitarowego grania. Na Lublin Rock Festival, zapewnimy Wam solidną dawkę rocka. A oprócz tego, imprezie towarzyszyć będą warsztaty muzyczne i przegląd kapel! Rock, niezmiennie jest jednym z najpopularniejszych gatunków muzycznych. Z samego Lublina, wywodzi się wielu legendarnych artystów tego nurtu. Czujemy się w obowiązku popularyzowania energetycznych brzmień i z przyjemnością wpłyniemy na rozwój kolejnych talentów.

Harmonogram 2017

Dzień I
10.00-17.00 warsztaty muzyczne
18.00 koncert Gypsy and the Acid Queen
19.00 koncert The Underground Man
20.00 koncert Marcin Kruk Band,
21.00 koncert T.LOVE
Dzień II
12.00-15.00 przegląd kapel rockowych
18.00 koncert laureata konkursu
19.00 koncert zespołu Scream Inc.
20.00 koncert zespołu Feym
21.00 koncert LUXTORPEDA

PRZEGLĄD KAPEL

Nic tak nie motywuje do działania jak RYWALIZACJA!

Za tydzień, bitwę na riffy, solówki i wokale, stoczą finaliści przeglądu
kapel!

Na scenie Klub30 Lublin wystąpili:

Isilgate

Samaya

Workplace

Men Of The Wild Age

Mad Sun

przegląd wygrała grupa Workplace

 

JURORZY PRZEGLĄDU KAPEL 2017

Krzysztof Cugowski – Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Lublinie. Wokalista jednego z najsłynniejszych zespołów polskiej sceny muzycznej. Kiedy założył Budkę Suflera miał 19 lat. Kariera zespołu nabrała tempa, po występach w USA i po wydaniu albumu “Cisza”. Sprzedaż albumu “Nic nie boli, tak jak życie” przekroczyła milion egzemplarzy, dzięki temu Budka Suflera wystąpiła w nowojorskiej Carnegie Hall. Jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie.

 

 

Tomasz Momot – Pianista, kompozytor, aranżer. Prowadzi własny big-band “Tomasz Momot Orkiestra”. Autor muzyki do koncertu “Zakochani w Lubline”. Skomponowanego specjalnie z okazji obchodów jubileuszu Lublin700. Współpracuje z największymi gwiazdami polskiej estrady. Współtworzy największe wydarzenia muzyczne w kraju. Obdarzony słuchem absolutnym, doskonale wykorzystuje swój talent i dostarcza publiczności fantastycznych przeżyć estetycznych.

 

 

Tomek Kowalewicz – dziennikarz i redaktor lubelskiej Gazety Wyborczej oraz magazynu kulturalnego Co Jest Grane 24. Szef redakcji muzycznej radia Centrum i gospodarz audycji „Polskie Nagrania”. W przeszłości jego teksty publikował m.in. Onet i magazyn Electric Nights. Pasjonat rozmów z artystami. Spotkał już Petera Gabriela, teraz czeka na Phila Collinsa.

 

 

Adam Drath – muzyk – gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny od 25ciu lat związany na stałe z zespołem Bajm i Beatą Kozidrak, współuczestniczący w wielu innych projektach muzycznych Jako producent i realizator. Obecnie razem z braćmi Cugowskimi współwłaściciel  BraciaStudio-AdamDrath, a przez poprzednie 15 lat w DrakabraStudio i BajmStudio-AdamDrath.

 

 

Tomasz Dąbrowski – gitarzysta, kompozytor. Współzałożyciel lubelskich zespołów Alligators, Mystic Blend. Współpracuje z Arturem Gadowskim, zespołem IRA. Udziela się jako muzyk sesyjny dla zespołów Bajm, Izabela Trojanowska, Emi.

 

 

 

PARTNERZY 2017:

PATRONI MEDIALNI 2017: